HRAD KARLŠTEJN

Během vašeho pobytu v Praze si nenechte ujít příležitost vidět tento gotický hrad. Karlštejn leží ca 40 km jihozápadně od Prahy ; byl postaven stavitely Karla IV ve 14. století. Původně sloužil k uložení svatých relikvií a korunovačních klenotů. Tento hrad patří k nejnavštěvovanějším památkám České Republiky.

Výlet trvá ca 5 hodin a pro skupiny je nutná rezervace prohlídky.

KARLOVY VARY

Cesta autobusem vede z Prahy malebnou krajinou do Karlových Varů. Toto světoznámé lázeňské město je proslaveno svými 12-ti léčivými prameny. Nejznámějším pramenem  je „Vřídlo, jehož proud  dosahuje někdy až 12 metrů.Prohlídka města vede moderní i historickou kolonádou. Navštívit můžete museum skla a porcelánu Moser. Doporučujeme určitě ochutnat bylinný likér Becherovku a také lahodné oplatky. V Karlových Varech se koná každoročně v červenci mezinárodní filmový festival.

Výlet trvá ca 10 hodin.

KUTNÁ HORA

Město Kutná Hora leží ca 70 km východně od Prahy a proslavila ho těžba stříbra, která je zaznamenána již v první polovině 13.století. Ve zdejích stříbrných dolech byly raženy známé Pražské groše. Od roku 1995 je město zařazeno na seznam světového kulturního dědictví Unesco.

Náš průvodce  Vám ukáže hlavní památky jako jsou kostel sv. Barbory, Kostnici a Vlašský dvůr.

Výlet trvá ca 5 hodin.

KONOPIŠTĚ A KARLŠTEJN

Během celodenního výletu navštívíte dvě unikátní a nejnavštěvovanější památky. Nejprve pojedete na prohlídku loveckého zámku Konopiště, který byl zbudován ve 13. století a leží ca 45 km od Prahy. Vybrat si můžete z prohlídkových okruhů (obytnou část s původním vybavením, lovecké sbírky nebo zbrojnici). Dále pokračujete na západ až k hradu Karlštejn, který pochází ze 14.století. Hrad nechal postavit český král a císař Svaté říše římské Karel IV jako depozitář svatých relikvií    a korunovačních klenotů.

Výlet trvá ca 10 hodin a pro skupiny je nutná rezervace prohlídky.

TEREZÍN

Město Terezín bylo na konci 18.století za císaře Josefa II. postaveno jako vojenská pevnost na ochranu Českého království. V roce 1940 během II.světové války převzalo správu města gestapo a přetransformovalo jej na židovské gheto. Nacisté se snažili prezentovat veřejnosti Terezín jako model židovského osídlení, ale ve skutečnosti se jednalo o koncentrační tábor.

Návštěva Památníku Terezín trvá ca 5 hodin a pro skupiny je nutná rezervace předem.

ČESKÝ KRUMLOV

Rádi bychom Vás pozvali na prohlídku pohádkového města Český Krumlov, které bylo zapsáno do seznamu světového kulturního dědictví Unesco v roce 1992.

Český Krumlov leží v jižních Čechách na řece Vltavě. V centru se nachází ca 300 historických domů a také největší zámek v České Republice, který sloužil jako sídlo slavných historických rodů jako např Rožmberkové, Švarcenberkové. Při prohlídce interiéru uvidíte historický nábytek , tapiserie, obrazy, zbraně a slavný zlatý kočár. V barokní zahradě je nachází nejstarší barokní divadlo na světě s unikátním otáčivým jevištěm.

Výlet trvá ca 10 hodin a pro skupiny je rezervace prohlídky zámku nutná předem.

DRÁŽĎANY

Drážďany, původně rybářská vesnice, kde se sdružovali obchodnící ze širokého okolí, se později stala královskou residencí. V současné době jsou Drážďany významným politickým a kulturním centrem, Většinu své historie sloužili jako sídlo saských vévodů, kteří zároveň od 13. století drželi titul světských kurfiřtů. Drážďany od roku 1806 do roku 1918, kdy byla monarchie nahrazena republikovým zřízením, fungovaly jako hlavní město Saského království. Dráždany protéka řeka Labe a díky přirozenému vývoji, jsou přezdívány Florencií polabí. V Dráždanech nalezneme nejen překrásnou barokní architekturu, ale i řadu dalších historických atrakcí, mimo jiné Zwinger Albertinum Gallery, kostely Hofkirche a Frauenkir, samozřejmě Semperoper.

Kontakt

 

Štěpánská 18

Praha 1

TEL.+420 222 748 808 
FAX.+420 222 748 843
info@jerome.cz

 

U Zlaté Podkovy